5/5 - (1 امتیاز)

برای هک کردن نیاز به سیستم عامل خواهد بود چیزی که خیلی ها آن را نمی دانند و از خود می پرسند بهترین سیستم عامل برای هک کدام می ‌باشد و آیا با سیستم های رایج نمی توان این کار را کرد؟ باید بدانید سیستم های عاملی مثل ویندوز محدود می‌ باشند و‌ نفوذ کردن از طریق آنها بسیار سخت است. اگر قصد دارید ‌به صورت هوشمندانه به سیستم های مختلف وارد شوید و به اطلاعات محرمانه دسترسی پیدا کنید باید با انواع سیستم عامل برای این منظور آشنا شوید. در این مقاله به بررسی اطلاعاتی در رابطه با معرفی چند سیستم عامل برای هک و مشخصات آنها خواهیم پرداخت تا اطلاعات کافی در این زمینه را کسب کنید.

 سیستم عامل برای هک

هر زمان صحبت از هک و هکر می شود همه به سراغ افکار منفی می روند و تصور بدی دارند اما باید بگوییم همیشه اینطور نیست و هکرها در اغلب موارد برای مسائل امنیتی در شرکت ها استخدام می شوند و در حفظ اطلاعات شرکت تلاش می کنند. هکر برای فعالیت خود به سیستم عامل نیاز دارد. سیستم های عاملی که در این مقاله به شرح آنها خواهیم پرداخت در زمره محبوب ترین سیستم های عامل در جهان هستند که مشتق شده از سیستم عامل لینوکس می باشند. 

اگر قصد دارید هکر شوید  و در یک شبکه یا ارتباطات دیگری به فهمیدن آسیب پذیری و نقطه ضعفی که وجود دارد بپردازید از سیستم های عاملی که تغییر یافته لینوکس می باشند باید استفاده کنید. چند سیستم عامل برای هک که در ادامه توضیح می دهیم Open-Source  می باشند که هکرها و برنامه نویسان برای اینکه کارهای خود را ساده تر کنند به تغییر دادن آنها می پردازند و آنها را در جهت اهدافی که دارند قرار می دهند. 

آشنایی با انواع سیستم عامل برای هک و امنیت
آشنایی با انواع سیستم عامل برای هک و امنیت

کالی لینوکس از انواع سیستم عامل برای هک

کالی لینوکس یک سیستم عامل مناسب برای هک می‌ باشد که مدرن و جز بهترین ها می‌ باشد. آزمایش های امنیتی زیادی از این سیستم عامل توسط هکرها صورت گرفته است و مانع از آ‌سیب پذیری هایی خواهد شد که سیستم عامل های دیگر دارند. ابزارهای آن به بیش از ششصد  مورد می رسد که سبب می شود تست های امنیتی انجام دهید و به سامانه های کامپیوتری بتوانید نفوذ کنید. این سیستم عامل به صورت متن باز ارائه شده است از این رو اگر دانش لازم برای برنامه نویسی را داشته باشید کدهای آن را هر جور که بخواهید می توانید تغییر دهید.

اطلاعاتی از بهترین سیستم عامل برای هک سیستم مورد نیاز برای هکر

بهترین سیستم عاملی که برای هک خواهیم داشت کالی لینوکس می باشد. از جمله ابزارهایی که در این سیستم عامل برای هک وجود دارد به ابزار شکستن کلمه عبور، ابزار شنود،  کدنویسی و ساخت ابزار هک، جمع آوری اطلاعات قبل از انجام نفوذ و … میتوان اشاره کرد. سیستم عاملی که قبل از کالی لینوکس مورد استفاده هکرها قرار می گرفت بک ترک بود. قدرت نفوذ کالی لینوکس بسیار بالا می باشد و اگر کسی بخواهد از آن استفاده کند با ابزارهای آن باید به طور کامل آشنا باشد. این سیستم عامل به نوعی است که هم هکرها با استفاده از آن به راحتی نفوذ به سیستم ها را انجام می دهند و هم کارشناسان امنیت با استفاده از آن به رفع و شناسایی آسیب پذیری ها می پردازند.

 سیستم عامل برای هک
 سیستم عامل برای هک

بک باکس لینوکس از انواع سیستم عامل برای هک 

اگر قصد دارید عملیات هایی امنیتی انجام دهید که عملی تر می‌ باشند و به هک کردن سیستم عامل بپردازید بک باکس لینوکس گزینه مناسبی خواهد بود و گرافیک بسیار زیبایی دارد. با وجود اینکه این سیستم عامل تنها چند سال است که پا به عرصه گذاشته است طرفداران زیادی دارد و رتبه آن به عنوان بهترین سیستم عامل برای هک در جهان دوم می‌ باشد. 

برای تست های نفوذ در این سیستم ابزارهای بازرسی امنیتی رایجی وجود دارد. سیستم بک باکس لینوکس حجم کمی دارد و کار کردن با آن ساده می‌ باشد. از جمله ابزارهایی که دارد به آنالیز شبکه، بررسی شنود رایانه، تست استرس، تحلیل برنامه های وب و … میتوان اشاره کرد. ابزارهایی که به منظور تست امنیت در این سیستم عامل برای هک وجود دارد در دو نسخه و به صورت رایگان عرضه شده است. سرعت این سیستم عامل مناسب می باشد و در سخت افزارهای مختلفی حتی معمولی قابل اجرا خواهد بود. برای نصب داشتن رمی حداقل یک گیگابایتی لازم می ‌باشد. 

بک باکس لینوکس از انواع سیستم عامل برای هک 
بک باکس لینوکس از انواع سیستم عامل برای هک 

سیستم عامل دفت

 یکی دیگر از انواع سیستم عامل برای هک سیستم عامل دفت می باشد. برای اینکه بتوانیم جرم های رایانه ای را به شکلی اختصاصی کشف کنیم از سیستم عامل دفت استفاده می کنیم. یکی از ابزارهای آن Mount Manager می باشد که سبب راحتی کارشناسان امنیتی شده است چون برای دریافت اطلاعات به راحتی به تجهیزات ذخیره سازی متصل می شود.

کاربردی که این سیستم عامل برای هک دارد در موارد دولتی، نظامی، دانشگاهی، فنی، بازرسی و فردی خواهد بود. برنامه های متن باز بسیار عالی و اختصاصی که رایگان نیز هستند در این سیستم عامل برای هک وجود دارد که برای پیدا کردن عیوب در کامپیوترها و واکنش هایی که سریع هستند به کار می رود. ساخت سیستم عامل دفت بر اساس نسخه نرم افزاری به نام DART می باشد.

سیستم عامل دفت
سیستم عامل دفت

سیستم عامل سایبرگ 

یکی دیگر از انواع سیستم عامل برای هک سیستم سایبرگ می‌ باشد که بسیار پیشرفته است و آن را زیباترین نسخه ای می دانند که از لینوکس توزیع شده است. این سیستم عامل برای تست نفوذ بیشتر از هفتصد و پنجاه ابزار دارد و این قابلیت را دارد که از ماشین های مجازی پشتیبانی کاملی به عمل آورد. داده هایی که الکترونیکی هستند و مبادله شده اند با این سیستم عامل کشف می شوند و ردیابی از آنها صورت می گیرد. همچنین برای گوشی های هوشمند امنیت را برقرار می کنند و از دستگاه های بی سیم پشتیبانی به عمل می آورند. هکرهایی که بسیار پر قدرت هستند و همچنین کارشناسان امنیتی از این سیستم عامل برای هک زیاد استفاده می کنند. طرز کار آن نسبت به کالی لینوکس آسان تر می باشد و رتبه چهارم را از نظر مناسب بودن برای هک در جهان دارد.

سیستم عامل سایبرگ 
سیستم عامل سایبرگ 

سیستم عامل سامورایی

اگر هکری قصد حمله به وب سایت ها را داشته باشد و بخواهد در این زمینه آزمایش انجام دهد سیستم عامل سامورایی مناسب می باشد. اگر بخواهید تست نفوذ سنجی را در رابطه با وب سایت ها انجام دهید باید بدانید که طراحی سیستم عامل سامورایی به طور اختصاصی برای همین منظور بوده است. استفاده از آن تنها به صورت Live ممکن می ‌باشد و نصب ابزارهایی مثل تست نفوذ در آن به صورت پیش فرض می باشد. تمام ابزارهای آن از قبل آزمایش شده اند و هیچ ابزار بدون کاربردی در آنها وجود ندارد. برای اینکه حملات وب را انجام دهید از ابتدا تا انتهای فازهایش از قبل آماده سازی شده اند. ابزار های معروف این سیستم عامل برای هک Maltego، Fierce ، WebScarab، ratproxy  و … می باشد.

سیستم عامل سامورایی
سیستم عامل سامورایی

سیستم عامل بک ترک

بک ترک نیز یک سیستم عامل مناسب برای هک می باشد  که به منظور شناسایی کردن باگ و همچنین تست شبکه ها بهترین سیستم‌ عامل شناخته می شود. همچنین اگر قصد دارید ضمن اینکه هک های مختلف شبکه را انجام می دهید حریم شخصی حفظ شود این سیستم عامل برای هک بسیار مناسب می باشد. ابزارهایی که این سیستم عامل برای هک دارد مهندسی معکوس، کسب مجوز، جمع آوری اطلاعات، شناسایی نقاط ضعف، بازیابی دیجیتال،  بررسی شبکه های بی سیم، شناسایی حفره های امنیتی و … می باشد. 

چه تازه وارد باشید و چه کارشناس امنیتی این سیستم عامل برای هک را به راحتی می توانید استفاده کنید.  با بک ترک برنامه ها را به طور مداوم می توانید تجزیه و تحلیل کنید و بدون اینکه نیازی به اینترنت باشد در لایو اجرا داشته باشید. برنامه نویسان زیادی از این سیستم عامل متن باز استفاده می کنند. طراحی این سیستم عامل برای هک بیشتر با این هدف بوده است که برای تست نفوذ و فهمیدن نقاط ضعف به متخصصین در امنیت شبکه کمک شود.

سیستم عامل بک ترک
سیستم عامل بک ترک

معرفی 21 سیستم عامل برتر برای تست نفوذ و هک

1- سیستم عامل Kali Linux

۲. سیستم عامل Backtrack

۳. سیستم عامل Pentoo

۴. سیستم عامل Nodezero

۵. سیستم عامل Parrot-sec forensic os

۶. سیستم عامل (Network Security Toolkit (NST

۷. سیستم عامل Arch Linux

۸. سیستم عامل GnackTrack

۹.سیستم عامل Bugtraq

۱۰. سیستم عامل DEFT Linux

۱۱. سیستم عامل Knoppix STD

۱۲. سیستم عامل BlackArch Linux

۱۳. سیستم عامل Samurai Web Testing Framework

۱۴.سیستم عامل Caine

۱۵. سیستم عامل Fedora Security Lab

۱۶. سیستم عامل Live Hacking OS

۱۷. سیستم عامل ArchStrike Linux

۱۸.سیستم عامل BackBox

۱۹. سیستم عامل BlackBuntu

20.سیستم عامل Cyborg

21. سیستم عامل Dracos Linux

در این مقاله در مجله امنیت ردیاب موبایل تلاش داشتیم تا 5 سیستم عامل برتر که برای هک و امنیت سایبری، کاربرد فراوان دارند را به شما معرفی کنیم و به این نتیجه رسیدیم که این 5 سیستم عامل که در بالا معرفی شدند بهترین سیستم عامل ها برای هک هستند و می توان از آنها استفاده کرد.