5/5 - (1 امتیاز)

با گذر زمان تلفن های همراه روز به روز پیشرفته تر از دیروز می شوند، هک کردن موبایل نیز به روش های جدیدی امکان پذیر است. شماره تلفن های خطرناک یکی از راه های هک می باشد، که به تازگی صورت می گیرد. از زمانی که موبایل ها به بازار آمده اند، علاوه بر پیشرفته شدن خود تلفن های همراه، اپلیکیشن ها و پیام رسان هایی که برای ارتباط برقرار کردن با افراد دیگر در سایر نقاط کشور و جهان استفاده می نماییم، نیز پیشرفت کرده اند. پس ما باید به این موضوع آگاه باشیم‌، که با پیشرفته شدن این وسایل، راه های دستیابی و هک موبایل نیز پیشرفت می کنند.

هک گوشی با شماره تلفن های خطرناک

جدیدا عده ای از هکر ها از طریق راه های منحصر به فرد و مخرب، اقدام به هک کردن تلفن همراه می کنند، به صورتی که با شماره تلفن های خطرناک که معمولا خارجی هستند، شروع به تماس با گوشی های گوناگون می کنند، اگر تصمیم بگیرید به این تماس ها پاسخ بدهید و یا حتی پاسخ ندهید، آن ها قادر به هک کردن تلفن همراه شما هستند. این گروه هکر ها تا زمانی که شماره ای که در پی آن هستند را پیدا کنند با شماره های مختلفی تماس می گیرند، سپس منتظر پاسخ گویی شخص مورد نظر می مانند، به محض پاسخگویی متوجه می شوند که سیم کارت مورد نظر بر روی تلفن همراه نصب شده است.

 پس از آن با استفاده از شماره مورد نظر در اپلیکیشن های موجود، حساب می سازند، که برای ورود به این برنامه، یک پیامک حاوی کد به تلفن همراهی که سیم کارت بر روی آن نصب است، ارسال می شود. اگر سطح امنیت گوشی مورد نظر پایین باشد، به راحتی قابل ردیابی و هک قرار می گیرد و حتی به دلیل تعداد بی شمار پیامک  گوشی شما دچار مشکل می شود.

هک شماره ناشناس
هک شماره ناشناس

راه مقابله با شماره تلفن های خطرناک

ترس از هک شدن گوشی یکی از نگرانی های مردم در دنیای امروزی می باشد، این ترس بسیار طبیعی است، چرا که هک شدن گوشی مساوی است، با از دست دادن حریم شخصی و سوء استفاده از اطلاعاتی که در گوشی موجود است. ممکن است هکر با استفاده از این اطلاعات شما را تهدید کند و یا در خواست پول برای پخش نکردن این اطلاعات داشته باشد، اگر مورد حمله هکر ها قرار گرفتید و شما را با پخش کردن اطلاعات شخصی تهدید کردند، در اولین فرصت به پلیس گزارش کنید. از آن جایی که روش هک از طریق شماره تلفن های خطرناک، در ایران نیز زیاد شده است، ما باید مراقبت های لازم را انجام دهیم، تا مورد حمله این گروه از هکر ها قرار نگیریم.

 تا کنون روش تضمین شده ای برای جلوگیری از هک شدن، یافته نشده است و خیلی از افراد حتی روش هک کردن این گروه را نمی دانند که به چه صورت انجام می شود. شما با انجام دو کار مهم می توانید از مشکلات فیزیکی که برای گوشی ممکن است بوجود بیاید، جلوگیری کنید. ابتدا در مواجهه با شماره تلفن های خطرناک، آن ها را جزو لیست مسدودی گوشی خود قرار دهید، سپس همه شماره هایی که برای شما پیامک حاوی کد تایید ارسال می کنند، را نیز مسدود بنمایید، از این طریق از کند شدن تلفن همراه خود جلوگیری می کنید. استفاده از اپ های ویروس کش برای از بین بردن ویروس و یا  فایل مخرب، بسیار کار آمد می باشد. تعدادی علائم هستند که خبر از هک شدن گوشی شما می دهند.

شماره تلفن های خطرناک
شماره تلفن های خطرناک

افزایش مصرف اینترنت

اگر متوجه شدید که میزان مصرف حجم اینترنت شما زیاد تر از همیشه، شده است و نسبت به گذشته هزینه بیشتری برای خرید شارژ اینترنت می پردازید، باید بدانید که برای بازیابی و ارسال تمام داده های گوشی شما نیاز به حجم بالایی از اینترنت می باشد. می توانید با مراجعه به قسمت تنظیمات گوشی و جست و جو data usage، از میزان حجم مصرف شده برای هر یک از برنامه های گوشی خود مطلع  شوید و از این طریق برنامه مخرب را شناسایی کنید و آن را حذف نمایید.

خالی شدن باتری گوشی و کند شدن بیش از حد گوشی

اگر به صورت ناگهانی متوجه شدید که باتری تلفن همراه شما در طول روز، زودتر از آنچه که در گذشته بوده است، شارژ خالی می کند، باید در قسمت اپلیکیشن های نصب  شده در گوشی خود بگردید و برنامه های مشکوک را حذف نمایید، زیرا از طریق شماره تلفن هکر وارد گوشی شما شده اند و به دلیل تبادل اطلاعت بیست و چهار ساعته، باعث افزایش مصرف باتری گوشی شما شده اند. اگر در عملکرد گوشی خود تغییری احساس کردید، حتما به قسمت تماس های تلفن خود سر بزنید و تمام شماره تلفن های خطرناک را مسدود نمایید‌، چرا که اگر مورد حمله هکر قرار گرفته باشید، گوشی شما در انجام بعضی از امور، ضعیف عمل می کند.

هک شماره
هک شماره

 اسپم شدن ایمیل های ارسالی شما و نوتیفیکیشن های عجیب و خودکار

اگر چند روز پس از پاسخ به شماره تلفن هایی که نباید جواب داد، متوجه شدید که ایمیل شما به طور کل مسدود شده است، بدانید شماره ای که با شما تماس گرفته است، یکی از شماره تلفن های کلاهبرداری بوده  است. اگر در زمینه گوشی خود شاهد  تعداد زیادی اعلان ها و صفحه نا آشنا به طور مداوم بودید، در جریان باشید که احتمالا یک شماره تلفن خطرناک با شما در تماس بوده است. البته نمایش اعلان، می تواند از طرف یک برنامه مضر نیز باشد که شما با حذف آن به نمایش این اعلان ها پایان می دهید.

ارسال و دریافت پیامک های خودکار و عجیب و نصب خودکار اپلیکیشن های عجیب

پیام های نا آشنا و حاوی کد تایید از شماره تلفن های خطرناک را حتما جدی بگیرید، چرا که هکر از این طریق توانسته وارد گوشی شما شود و به برنامه های شما و شماره تلفن های ذخیره شده در گوشی شما دسترسی پیدا کند و به جای شما، برای آن ها پیام ارسال کند. اگر نرم افزار جدیدی بر گوشی شما نمایان  شده است به منظور این است که از طریق شماره تلفن های خطرناک هک شده اید. پس به تنظیمات گوشی مراجعه کنید و در قسمت مربوط به اپلیکیشن ها، اپ های ناشناس را حذف کنید و به طور کلی هر چند وقت یک بار قسمت اپ های فعال چک کنید تا از وجود برنامه های مخرب در تلفن همراه خود آگاه شوید.

سوالات متداول

جدید ترین روش هک تلفن همراه در ایران چیست؟

از طریق تماس شماره تلفن های خطرناک و ارسال پیام های حاوی کد تایید به برنامه های ایرانی، هک صورت می گیرد.

از طریق هک تلفن همراه می توانند موقعیت مکانی ما را پیدا کنند؟

در صورت هک تلفن همراه شما، تمام داده ها از جمله لوکیشن شما را در اختیار دارند.

چگونه متوجه شویم که مورد هک قرار گرفته ایم؟

در صورت دیدن هر علائم و یا تغییری در تلفن همراه خود، سریعا تمام اپ ها و شماره تلفن های خطرناک را چک نمایید.

در این مقاله در ردیاب موبایل تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با هک شدن گوشی با شماره تلفن های خطرناک آشنا کنیم و درباره 7 نشانه مهم هک شدن گوشی به شما بگوییم.